Hera Geniş Plise Beyaz Zebra Perde - (7806)

brillant
5.0 (2 yorum)
41% indirim
93.8
55.46 +kdv
Mağaza: T***** P****
Renk : Beyaz

Plise Hera Zebra Perde, dokulu beyaz şeritler sayesinde parlama ve enerjiyi evinize getirmenin ince bir yoludur. Şık şeffaf bölümlerle ev dekorasyonunuzu tamamlayacak olan bu perde yarattığı aydınlık ve ferah havayla özellikle küçük odalar için iç açıcı bir etki sağlıyor.

KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Dokuma, polyester kumaş.

ÖLÇÜLER

Dilediğiniz ölçüde üretim yapılmakla beraber, 230 santimetrenin üzerindeki siparişleriniz için jumbo kasa tercih etmelisiniz. 

Zebra perdeler mekanizmalı bir yapıya sahip olduğu için 280 santimetrenin üzerinde olan ölçülerde üretim yapılmamaktadır. Geniş alanlar için ürün kullanışlılığını artırmak ve ömrünü uzatmak adına iki parça olarak sipariş verebilirsiniz.

KULLANILABİLECEK MEKANLAR

Beyaz tonuyla her odaya uyum sağlayabilecek bu zebra perde özellikle son yıllarda beyazın sıkça kullanıldığı dekorasyonlarda mutfak perdesi, çocuk odası perdesi, salon perdesi veya ofis perdesi olarak tercih edilebilir.

TEMİZLİK

Zebra perdelerin temizliği sanılanın aksine oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Portraylarıyla kornişe monte edilen perdeniz, kolayca çıkarılarak düz bir zeminde nemli bir süngerle silinebilir. Burada dikkat edilecek önemli bir nokta perdeyi kırmadan bu işlemi tamamlamaktadır. Ayrıca halı yıkama fabrikaları da stor ve zebra perde temizliğini yapmaktadırlar. 

Normal tül perde ve güneşliklere oranla kumaş yapısı itibariyle çok daha az toz tutma özelliğine sahip olan zebra perdeler daha uzun aralıklarla temizlenebilir. Bu durum ise temizlik açısından bir artı olarak sayılabilir.

ÜRETİM YERİ

Türkiye’de üretilmiştir.

Ortalama Ürün Puanı
5.0
23 Kasım 2020, Pazartesi
Ürünü Satın Aldı

Az ışık giren odamı bile o kadar ferah gösteriyor ki aşk yaşıyoruz resmen

  • Ürün Açıklamalarda Anlatıldığı Gibiydi
  • Mağaza Ürün Paketine Özen Göstermişti
  • Mağazanın İletişiminden Memnunum
20 Kasım 2020, Cuma
Ürünü Satın Aldı

Çocuklarımın odası için aldım ürünler kısa süre içinde elime ulaştı aynı zamanda iyi paketlenmişti teşekkür ederim 😊

  • Ürün Açıklamalarda Anlatıldığı Gibiydi
  • Mağaza Ürün Paketine Özen Göstermişti
  • Mağazanın İletişiminden Memnunum

Zebra veya Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Perde dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet eder. Perde ölçüsü almak, bu amaçları kapsama adına önemsenmesi gereken bir konudur.

Perde konusu, maalesef inşaat sektörümüz tarafından hiç düşünülmeyen ve hiç bir standart oluşturulmayan önemli bir detaydır. İş böyle olunca, bütün yük mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılıyor.

Zebra perde veya stor perde ölçüsü almada ilk dikkat edilecek husus, mekanizmalı perde uygulanacak pencerenin yan duvarlar ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Ölçülendirilecek zebra perde veya stor perde takıldığı yerde amacına uygun kullanım sağlamalıdır.

Mekanizmalı perde ölçüsü almada ikinci dikkat edilecek nokta da perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin olup olmadığı, pencerenin açılan veya açılmayan bölümleri ile bu parçaların kumanda kolları ve pencere altındaki mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey doğrultuda hareket ettiklerinden dolayı herhangi bir engelle karşılaşmamalıdır. Bu konu, zebra perde dahil tüm mekanizmalı perdelerin görüntüsünü, kullanım rahatlığını ve kullanım ömrünü kısaltıcı özellik taşır.

Perde ölçüsü almada dikkat edilecek bir diğer teknik özellik perdenin eni için geçerli bir konudur. Zebra perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık "4" cm kadar daha  dardır. Montajını yapacağınız yere göre üst mekanizma ölçüsü alınır. Bilinmelidir ki zebra perde kumaşı, bu alınan ölçünün sağından ve solundan 2’şer cm daha içeride kalacaktır. Tek pencerede yan yana kullanacağınız zebra veya stor perdeler için tek ray üzerinde orta ayak aparatı talebinde bulunarak, iki kumaş arasındaki mesafeyi "4" cm den, "1,5" cm ye düşürebilirsiniz.

Zebra ve stor perdelerin boyu yani yüksekliği ile de ilgili teknik bir konu vardır. Perde boy ölçüsü, montajı yapılacak en üst nokta ile perdenin kapanmasını istediğiniz en alt noktasının ölçüsünü alacak ve buna "15" cm daha ilave edeceksiniz. Bu ilave işlemine "sarım payı" diyoruz. Zebra perdede sarım payı, perde tam olarak aşağıya indiğinde, alüminyum borunun çıplak görüntüsünü önlemektir. "15" cm boruya kumaşın bir tur sarım mesafesidir.

Bir önemli konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum; Zebra perdenin ticari satış şekli.

Zebra ve stor perdelerde en küçük ölçü; en-100 cm  ve  boy-200 cm olarak  "2" metrekaredir.

Örnek: eni 75 cm  ve  boyu 110 cm olan bir zebra perde siparişinizde,  0,75 x 1,10 = 0,83 metrekare olduğu halde ödenecek bedel 2  metrekare üzerinden olacaktır.

Zebra veya Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Mekanizmalı perdelerin montajı sanıldığının aksine çok kolaydır. Sadece, matkap ve oluşacak tozları toplamak için elektrik süpürgesi yeterli olacaktır. Günümüzde perde alışverişlerinin büyük kısmı gross marketlerden veya online satış sitelerinden sağlanmaktadır. Buralardan temin edilen perdelerin montajı kullanıcıların kendisi tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

Zebra perde montajı veya stor perde montajı duvara veya kornişe yapılabilir. Almış olduğunuz ürünle birlikte göndereceğimiz portray denilen montaj aparatları direk korniş üzerine takılarak zebra ya da stor perdenin kasası bu apartlar üzerine kolayca yerleştirilir. Profesyonel bir destek almadan kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlemdir. Mekanizmalı perde montajı montaj aparatlarının (portrayların) perdenin bulunmasını istediğiniz yere tek bir vida ile sabitlenmesinden ibarettir.

Duvara zebra perde montajı veya stor perde montajı yapmanız gerekirse yine almış olduğunuz ürünle birlikte göndereceğimiz vida ve dübeli kullanarak perdenin kasasını üzerine yerleştireceğiniz portrayları duvara sabitlemeniz gerekecektir. Bir matkap yardımıyla bu işlemi de  kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 

Burada dikkat edeceğiniz önemli bir nokta portrayları perdenin tam ucuna gelecek şekilde değilde 5-10 cm içerden takmak gerekmektedir. Sonrasında her 50 cm’de bir bir portray takarak montaj işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Geriye küçük bir değişikliğin evinizde yarattığı keyfi yaşamak kalıyor.Ortalama Ürün Puanı
5.0