Perdeler

Jaluzi Perde

Jaluzi Perde Çeşitleri ile Rahatlığın Keyfini Çıkartın..

Jaluzi Perde Makinası

Ahşap Jaluzi Perde   ( Genel )

Doğal malzeme olduğundan, bulunduğu yere uyum sağlar. Kullanılacak mekana şıklık ve sıcaklık katar. Country, Modern veya Klasik döşenmiş ortamlara uygun zengin renk seçenekleri sunar. Genelde tek olarak da kullanılan Ahşap Jaluzi Perde, kumaş fonlar ve tül altlarında da dekoratif tasarım imkanı tanır. Çok amaçlı montaj aparatı ile Tavana, Duvara ve Pencere doğramalarına montaj imkanı vererek dekorasyon konseptinize yardımcı olur. Tamamen açılıp kapandığı gibi, yaprak hareketi ( tilt ) ile ışığı ve görüntüyü yönetmenize yardım eden DÖRT harekete sahiptir.

Ahşap Jaluzi Perde  ( 25 mm )  

İnce ahşap jaluzi perde olarak adlandırılan  sistemde,  çevirme  (tilt)  hareketi  yapan  mekanizma perde  renginde  ahşap çubuk ile kontrol edilir. Mekanizmalı olarak en az 25 cm ve  en çok 170 cm eninde  standart   üretimi vardır. Ancak  bazı  renklerde 300 cm’ye kadar ithal edilen yaprakları bulunduğundan 200 - 250 cm  eninde perde üretebiliyoruz. Ayrıca Ahşap Jaluzi Perde, sistem olarak eğimli tavanlarda rahatlıkla kullanım imkanı sunar. 


Ahşap jaluzi  Perde  ( 50 mm ) 

Kalın  ahşap jaluzi  perde olarak adlandırılan sistemde çevirme (tilt) hareketi yapan mekanizma  perde renginde ip ile kumanda edilir. Mekanizmalı  olarak  en az  47 cm   ve   en çok  170 cm   eninde standart  üretilir.  Ancak bazı renklerde 300 cm’ye kadar ithal edilen yaprakları bulunduğundan 200 - 250 cm eninde perde üretebiliyoruz.  Kalın ahşap jaluzi perde için ağırlığını gözönüne alarak, eğimli ortamlarda kullanımını önermiyoruz.


Ahşap  Stor perde 

Tropik iklim kuşağında yetişen  ramin ve bambu  ağaçlarından  elde edilen çıtaların şık ve dekoratif  dokunmasından oluşturulan ithal bir üründür.Renk  ve çeşit  zenginliği vardır. Alttan  sarılan rulo şeklinde  açılıp kapanan  sistemi olduğu gibi, katlamalı perde şekilde de kullanılır. Her iki sistemde eğri  tavanlarda kullanılabilir.


Alüminyum  jaluzi  perde 

Genellikle ofislerde ve   modern döşenmiş mekanlarda tercih edilir. Direk güneşi kıran  ve sadece aydınlığı içeri alan ince  alüminyum yapraklardan yapılan hafif kullanışlı bir  perde çeşitidir. Alüminyum jaluzi perde  kumaş stor perdelerle yarışırcasına   geniş renk seçenekleri sunar. Düz, simli, ahşap desenli renklerin  yanında perfore alüminyum jaluzi perde siyah, beyaz, krem ve gri renkleriyle şık  görüntüler sağlar. Tavana duvara ve pencere doğramalarına kolay monte edilir. Çift cam arasında butonlu  kullanım  imkanı sağlar. Pencere ve kapı  gibi hareketli  zeminlerde zıgıl denilen  sağ ve sol  kenarlarına açılan deliklerin içinden  geçirilen tel ile sabitleşme özelliği vardır. Hafif metallerden üretildiğinden  eğimli mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Alüminyum jaluzi perde Türkiye'de 16 mm ve 25 mm  genişliğinde yaprakları ile standart üretilmekte olup, 50 mm genişliğinde bantları olan jaluzi perde de bazı firmalar tarafından üretiliyor.

 

 

Yorumunuzu Yazınız

Tüm bölümleri doldurmanız gerekmektedir. Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır, o yüzden yayınlanmasını istediğiniz yorumları yapınız. Lütfen reklam yapmayınız.

Adınız *
E-Mail Adresiniz *
Yorumunuz *
Resimde gördüğünüz harfleri kutuya yazınız