Perdeler

Mekanizmalı Perdelerde Merak Edilenler

Eniyiperde.stor
13 Temmuz 2015, Pazartesi
Stor Perde modelleri ortasından geçen alüminyum bir boru üstüne sarılan kumaşın, metal veya plastik zincir ile mekanizmaya rulo şeklinde sarılmasından oluşur. Stor perdelerin düz ve gergin durması için alt kısmına bir lama profil yerleştirilir. En çok tercih edilen mekanizmalı perdeler stor perdelerdir.



Zebra Perdeler mekanizma olarak stor perdeyle aynı mantıktadır. Kumaşları yarı saydam ve opak olarak birbirini takip eder. Bu sistemli perdelerde güneşlik veya tül perde gerekmediğinden gece gündüz kolayca kullanım sağlamaktadır. 



Karartma (Blackout) Perde ışığı %100 e kadar keser ve bazı ortamlar için bu nedenle çok işlevseldir. İçerideki ısı derecesini güneşe karşı belirli seviyede tutmaktadır. İşyerlerinde,ofislerde daha çok tercih edilirler. Arka yüzü siyah olarak üretilmektedir.


Baskılı perde genellikle stor zebra gibi perdelerde kişiye özel yada hazır baskı şeklinde yapılabilmektedir. Dijital baskı tekniğiyle uygulanmaktadır. 



Screen Perde dediğimiz perdeler ise güneş ışığını belirli mikarda geçiren teknik bir kumaştan üretilir. Güneşten gelenyoğun ışığı kırdığı için yaşam alanlarındaki elektronik vb etkilenebilecek eşyalara karşı bir önlem oluşturur. 






Yorumunuzu Yazınız

Tüm bölümleri doldurmanız gerekmektedir. Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır, o yüzden yayınlanmasını istediğiniz yorumları yapınız. Lütfen reklam yapmayınız.

Adınız *
E-Mail Adresiniz *
Yorumunuz *
Resimde gördüğünüz harfleri kutuya yazınız