Perdeler

Sözleşme ve Şartnameler

Sitemizden alışveriş yapmadan önce lütfen aşağıdaki madderi okuyunuz.

Gizlilik Taahhüdü

Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez . Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Ödeme sırasında girdiğiniz kredi kartı bilgileri siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir. Eniyiperde.com'da bilgileriniz tutulamaz ve kaydedilemez. İstediğiniz zaman Eniyiperde.com sitesi üyeliğinden ayrılabilirsiniz.

Güvenlik Politikası

Eniyiperde.com'da kişisel bilgileriniz koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri sırasında girilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde tutulmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların erişiminden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir ve uluslararası bir standarttır. İşlemler sürecine girmenizle birlikte güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan ilki browserınızın alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilerin paylaşımına sunulmaz, devredilmez; yalnızca Eniyiperde.com personeli ve bankanızca erişilebilir.

Garanti Şartları

Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.

Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise; Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün tarafımıza ulaştırıldıktan sonra, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisçe onaylanmalıdır.

Teknik servisimizce arızalı olduğu tespit edilen ürün; onarım veya değişim yapılmak üzere ulaştırılır. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürün tarafımıza faturası ile beraber gönderilmeli, arızalı ürün yanında herhangi bir aksesuar gönderilmemelidir. Bu süreç ilgili yasada da belirtildiği gibi minimum 10 (On), maksimum 30 (Otuz) gün sürebilmektedir.

Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-BİZE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz firma tarafından ulaştırılması halinde ürün teknik servisimizce kabul edilecektir. Aksi halde ürün müşteriye iade edilmek üzere lojistik firmaya geri verilecektir.

Teslimat Şartları

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren 5 - 10 işgünü içerisinde kargoya verilir. Siparişlerinizi takip etmek için giriş yaptıktan sonra "Kullanıcı İşlemleri->Siparişleri Takip et" bölümünü kullanabilir veya telefonla bilgi alabilirsiniz. Siparişinizi tamamladıktan sonra teslimat adresinde değişiklik yapılamaz. Ürüne ait fatura ürün teslimatından sonra posta ile adresinize gönderilecektir. Ürünlerimiz Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilmektedir. Eğer kargo bedeli siparişiniz sırasında talep edilirse, teslimat anında tarafınızdan herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir. Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda kargo sorumlusu sizin için kargo şirketinin telefon numarasını ve şube adresini içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. İki gün içinde haber formu üzerindeki telefon numarasını arayıp evde siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirdikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir.

Sipariş İptali

Siparişinizi ürünün hazırlanma sürecine girmeden önce iptal etmek için irtibat telefonunu arayarak sipariş iptal talebinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde siparişinizi iptal etmeniz halinde siparişinizden herhangi bir kesinti gerçekleşmeden sipariş tutarınız alışverişi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartınıza iade edilecektir. Ürünler kişiye özel olarak hazırlanacağı için imalat aşamasına geçildikten sonra sipariş iptali kabul edilmeyecektir.

İade Şartları

Kırık hasarlı, yanlış veya eksik ürün gibi iadeler kurye kapınızdayken tutanak tutulduğu takdirde kabul edilecektir. Kargo şirketinden paketi teslim aldığınıza dair imza, ürünü hasarsız ve doğru teslim aldığınızı belirten bir imzadır. Teslim aldığınıza dair imzayı attığınız andan itibaren kargo şirketi görevini tamamlamış sayılacaktır. Bu nedenle kurye kapıdayken paketi açıp, kontrol ediniz.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler, Eniyiperde.com'un talimatından sonra, bankaya bağlı olarak 1-3 hafta içerisinde kart hesabınıza geçmektedir.
Ürün iade talebi ile elimize ulaşmasının ardından alışveriş yapılan kredi kartına, alışveriş sırasında kesilen kargo ücreti haricindeki ürün tutarı iade edilecektir. Kargo dahil satışlar için tüm tutar iade edilecektir.

İade yapacak olan müşteri şirket ise faturayla beraber iade faturası gönderilmelidir. Müşteri şahıs ise faturanın orijinalinin gönderilmesi yeterli olacaktır.

Sorunsuz teslim edilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektir.

Satış Sözleşmesi

18 yaşından küçük kişiler Eniyiperde.com'dan alışveriş yapamaz. Sipariş tarihinden sonra gerçekleşen, daha önceden öngörülemeyen sebeplerden (tabii afet, savaş, terör, iletişim hatlarındaki büyük sorunlar vs.) dolayı sözleşmeyi imzalayan tarafların sorumluluklarını yerine getirememeleri ve bu durumun 10 (On) günden fazla sürmesi durumunda tarafların her birinin tek taraflı fesih hakkı doğacaktır.

Eniyiperde.com'dan, satışa sunduğu ürünler için stok tutmamaktadır. Müşterileri tarafından sipariş edilen ürünler, ürünün üreticisi, distribütörü veya dağıtıcısından temin edilerek ulaştırılmaktadır. Nadiren de olsa, tedarikçi firma stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu tür sorunlardan dolayı ürünün temin edilememesi veya teslimatın gecikmesi durumunda müşterilerimiz bilgilendirilir ve istenirse ürün bedeli olarak alınmış olan tutar iade edilerek sipariş iptal edilir. Ücret iadesi başlığı altında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Eniyiperde.com'dan, müşterilerine satın aldıkları ürünleri kargo ile ve sigortalı olarak ulaştırmaktadır. Teslimat sırasında ürün paketi müşteri tarafından kontrol edilmeli, hasarlı paketler teslim alınmayarak tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra sitemizin iletişim bilgileri kısmındaki telefon numaraları aranarak durum bildirilmelidir. Bunun akabinde sipariş yeniden hazırlanarak en kısa zamanda gönderilecektir. Eğer hasarlı, paketi açılmış ürünü teslim alırsanız kargo firmasının ürünü size tam olarak ulaştırdığını kabul etmiş olursunuz. Eniyiperde.com'dan alışveriş yapan kişi ve kuruluşlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.