Dikey Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dikey Perde, ölçülendirilmesi, montaj yapılması ve kullanılması en kolay sistemlerden biridir. Ancak tüm sistem perdeleri gibi dikey perdeninde dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır.

Dikey perde, diğer sistemlerde olduğu gibi bir üst ray içine kurulmuş mekanizma sistemine dikine takılan PVC veya kumaş bantların, diğer sistemlerden farklı olarak yatay hareket eden mekanizmalı perde çeşitidir.

Dikey perde ölçüsü almada dikkat edilecek ilk önemli konu; "9" cm eninde olan bantlarının kendi ekseninde, "180" derece dönme özelliğinden dolayı montajın yapılmasını istediğiniz alanın müsait olup olmadığıdır.

Dikey perde, diğer sistem perdelerden farklı olarak yukarıdaki özelliğinden dolayı direk duvara montajı yapılamaz. Bunun için dikey perdenin rahat çalışabilmesine imkan sağlayacak ve montajı yapılmak istenen duvarın konumuna göre belirlenecek,  "8"-"10"-"12" cm'lik  "L" ayak kullanılarak dikey perde duvardan uzaklaştırılır.

Dikey perde tavana direk montaj yapılabilir. Ancak bunun için de yine tavanın duvar ile birleşen kenarından en az "6 ila 7" cm uzaklaştırmak gerekir.

Dikey perde ölçüsü alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, dikey perde toplandığı zaman bant sayısına bağlı olarak, "20 ila 30" cm'lik bir mesafe kaplar. Bu mesafenin pencerenizin hareketli (açılan cam veya kapı) parçalarına denk gelmemesidir. Bu özelliğinden dolayı, dikey perde sistemi tek kenara toplanır, ortaya toplanır veya iki kenara toplanır olarak imalatı yapılır. Sizlerde dikey perde kullanmak istediğiniz pencerenin konumuna göre bu özelliklerden birini belirtiniz.

Dikey perde fiyatlandırması, stor perdelerde olduğu gibi eni en az  "100 cm" boyu yani yüksekliği en az  " 200 cm " olarak,  en az  "2" metrekare üzerinden hesaplanır.

eniyiperde.com olarak, aklınızdaki tüm soru ve teknik bilgi talebinizde yanınızda olduğumuzu lütfen unutmayınız.

Dikey Perde Modellerimiz

Yeni dikey tül perde, kumaş dikey perde, pvc dikey perde modellerimizin hepsine buradan ulaşabilirsiniz.

Ürünleri İncele